24 Temmuz 2020

İtalya’da Okul Ücretleri

 İtalya’da Mimarlık İçin Okul Ücretleri

İtalya’da Üniversite Ücretleri, genellikle Avrupa’daki diğer ülkelere göre daha düşüktür. İtalya’daki üniversite kurumları kendi öğrenim ücretlerini belirlemektedir, ancak üniversitelerin belirledikleri bu tutar devlet tarafından belirlenen minimum ve maksimum tutarı geçmemektedir. Üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

İtalya’da devlet üniversiteleri oldukça uygun ücretlerle eğitim vermektedir. Yaklaşık olarak eğitim ücreti €500-3,000 civarındadır. Türk öğrenciler ortalama €1000ya eğitim alabilmektedir.

İtalya’da Mimarlık eğitimini özel üniversitelerde de almanız mümkündür, ancak bu üniversitelerin ücretleri devlet üniversitelerine nazaran oldukça pahalıdır. Ortalama yıllık €7.000-25.000 arasında değişmektedir.

İtalya’da Mimarlık eğitimi veren üniversiteler hakkında aklınızdaki soruları netleştirmek için ve Mimarlık programına sahip olan her bir üniversitenin ücreti için İtalya’da Mimarlık Eğitimi uzmanlarımızla iletişime geçmekten çekinmeyiniz.